Puls rynku
2013-05-21 16:00 | Produkcja nie zachwyciła. Przeciąganie liny na eurodolarze |
Raporty codzienne |
Eurodolar lekko w dół
Główna para walutowa, po porannym nieznacznym wzroście kursu, przez resztę dnia podążała na południe. Obecnie kurs tej pary wynosi 1,2868. Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy istotnych odczytów makroekonomicznych. W trakcie najbliższych godzin uwaga inwestorów skupi się zapewne na bieżącej sytuacji na wykresie oraz wystąpieniu Jamesa Bullarda i Williama Dudleya (regionalnych szefów Fed), jednak te wystąpienia nie powinny spowodować dużej zmienności.
2013-05-21 08:45 | Jak złoty zareaguje na dzisiejszy odczyt? Eurodolar czeka do jutra |
Raporty codzienne |
Nadal lekko w górę
Dzisiejszy poranek przynosi dalszy wzrost głównej pary walutowej, jednak na tę chwile wzrosty są kosmetyczne, a główna para walutowa jest wyceniana na 1,2885. Na gruncie analizy technicznej dopóki trwale nie zostanie przebity opór w okolicach 1,2945, cały czas obowiązuje trend spadkowy, który może sprowadzić główną parę walutową, aż do poziomu 1,2750. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych odczytów makroekonomicznych. O godzinie 8:00 poznaliśmy tylko dane dotyczące inflacji producenckiej z Niemiec, ale dane te nie miały większego wpływu na rynek.
2013-05-20 16:00 | Pustawe kalendarium nie rozbudziło inwestorów |
Raporty codzienne |
Mała zmienność na rynku
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała w spokojnym tonie, w zakresie małej zmienności. Brak było również istotnych impulsów z rynku. Główna para walutowa wyceniana jest obecnie niemal identycznie jak rano i oscyluje w okolicach 1,2850. Jutrzejsza sesja również nie zapowiada się imponująco: z istotnych figur makroekonomicznych poznamy tylko dane o inflacji producenckiej w Niemczech, gdzie prognozowany jest spadek o -0,1 proc. wobec spadku o 0,2 proc. w marcu.
2013-05-20 10:00 | Eurodolar blisko 1,2850 |
Komentarze wideo |
Dziś w kalendarium makroekonomicznym nie ma interesujących odczytów makroekonomicznych. Na EUR/PLN notujemy kurs 4,1730, na USD/PLN natomiast 3,2430. Główna para, tj. EUR/USD, znajduje się na poziomie 1,2850. Poznamy dane dotyczące wynagrodzenia i zatrudnienia w Polsce, ale akurat one nie powinny znacząco wpłynąć na rynek walut.
2013-05-20 08:45 | Co dalej z QE i stopami procentowymi w Strefie Euro? |
Raporty codzienne |
Eurodolar blisko 1,2850
Dzisiejsza sesja przynosi względna stabilizację kursu głównej pary walutowej, która obecnie oscyluje w okolicach 1,2850. Podczas dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych, jedynie o 10:00 poznamy zamówienia przemysłowe za marzec z Włoch. Kwotowania głównej pary walutowej skupią się, więc na bieżącej sytuacji na wykresie oraz doniesieniach z szerokiego rynku.
2013-05-17 16:10 | Przełomowy tydzień na rynkach walut |
Raporty tygodniowe |
Ten tydzień był ważny zarówno w kontekście głównej pary walutowej, jak i głównych par złotowych. Na parze EUR/USD (zgodnie z naszą prognozą) górą były niedźwiedzie i to one dominowały w tym tygodniu. Złoty natomiast systematycznie tracił na wartości.
Problemy wspólnej waluty
W poniedziałek (13 maja) sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia na wykresie głównej pary walutowej. Tego dnia niedźwiedzie miały swoją szansę w postaci dobrego odczytu z USA, gdzie w kwietniu sprzedaż detaliczna w tym kraju wzrosła o 0,1% w relacji miesięcznej. Konsensus rynkowy kształtował się na poziomie -0,3%. Dane te jednak tylko na moment umocniły dolara sprowadzając go przez moment nawet na poziom 1,2942. Pod koniec sesji kurs pary EUR/USD wynosił 1,2989.
Dzień później żadnej ze stron, ani popytowi, ani podaży, nie udało na dłużej przejąć inicjatywy, nie byliśmy również świadkami dużej zmienności kursu.
Sytuacji nie zmieniły również odczyty, które wypadły niejednoznacznie, bo o ile produkcja przemysłowa w Strefie Euro pozytywnie zaskoczyła, o tyle na minus trzeba przyjąć odczyt poniżej prognozy indeksu instytutu Zew z Niemiec.
Około godziny 16:00 główna para walutowa była wyceniana na 1,2974.
Środowa sesja przyniosła mocny spadek wartości głównej pary walutowej. Pod koniec sesji jej wartość oscylowała w okolicach 1,2862 PLN. Tego dnia eurodolarowi szkodziły przede wszystkim odczyty o PKB za I kwartał, zarówno te z Niemiec – które są główną lokomotywą gospodarki, jak i z całej Strefy Euro. Dodatkowo pakiet słabszych odczytów z USA sprawił, że wzrosła awersja do inwestycji w bardziej ryzykowna aktywa, jednak z drugiej strony dane te oddalają widmo szybszego zakończenia programu QE w tym kraju.
Wczoraj (16 maja) nastąpiło odreagowanie i wzrost wartości głównej pary walutowej. Wspólnej walucie pomogły w czwartek figury makro, szczególnie odczyty z USA dotyczące rynku pracy i nieruchomości, które wypadły poniżej prognoz – dodatkowo odsuwając widmo wygaszania program luzowania ilościowego (QE) w tym kraju.
Około godziny 16:00 wartość pary EUR/USD wynosiła 1,2905.
2013-05-17 10:00 | Ostatni dzień tygodnia |
Komentarze wideo |
Dziś w kalendarium tylko dwa odczyty mogą być istotne, mianowicie te, które o 16:00 napłyną z USA - indeks Uniwersytetu Michigan oraz indeks Conference Board. Poza tym można liczyć, w przypadku par złotowych, na pewnego rodzaju korektę, a więc umocnienie złotego, z uwagi na koniec tygodnia (realizacja zysków po długotrwałym osłabieniu naszej waluty), tudzież fakt, że na razie nie udało się pokonać (na USD/PLN) poziomu 3,26. Obecnie wykres zmierza do 3,25. Na EUR/PLN notujemy 4,1850, na USD/PLN lekkie umocnienie euro, stąd kurs już nie w okolicach 1,2850, a raczej 1,2880.
2013-05-17 08:45 | Politycy próbują naprawić Strefę Euro? Złoty lekko słabnie |
Raporty codzienne |
Eurodolar blisko 1,2850
Wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie i wzrost wartości głównej pary walutowej. Wspólnej walucie pomogły wczoraj odczyty z USA dotyczące rynku pracy i nieruchomości, które wypadły poniżej prognoz, jednak w godzinach nocnych nastąpił ponowny spadek kursu, a na chwilę obecną mamy stabilizację kursu na poziomie 1,2863.
Podczas dzisiejszej sesji nie będzie istotnych odczytów, poznamy jedynie indeks Uniwersytetu Michigan, oraz indeks wskaźników wyprzedzających - Conference Board z USA.