Puls rynku: Raporty codzienne
2012-07-24 08:45 | Nieco stabilizacji, lecz nastroje nadal minorowe |
Wizyta Troiki w Atenach
Pierwsze godziny handlu zza oceanem przyniosły odreagowanie na rynku głównej pary. Niedźwiedzie nie potrafiły wykorzystać sprzyjającej im sytuacji i doprowadzić do testu poziomu 1,20. Z nadarzającej się okazji skorzystał popyt, który wyprowadził kontrę i kurs pary EUR/USD znalazł się powyżej poziomu 1,21. Tam też nastąpiła stabilizacja notowań. Utrzymanie względnej równowagi nie było jednak łatwe.
2012-07-23 16:14 | Złoty na nowych maksimach |
1,20 coraz bliżej
Pierwsza sesja europejska w nowym tygodniu przebiegała pod dyktando niedźwiedzi. Już od początku notowań kurs głównej pary walutowej wyznaczał coraz to nowe minima. Notowaniom ciążyły przede wszystkim niepokoje narastające ponownie wokół Hiszpanii i Grecji. Potwierdzała to także sytuacja na rynku długu, gdzie rentowności obligacji tego pierwszego kraju ustanawiały o poranku historyczne maksima. W przypadku 10 letnich papierów było to 7,51%.
2012-07-23 09:02 | Temat południa znów powraca |
MFW ostrzega Grecję
W ostatnim czasie można było odnieść wrażenie, że inwestorzy mniejszą uwagę przywiązywali do sytuacji krajów południa. Mimo wysokich rentowności włoskich, czy hiszpańskich obligacji inne rynki zachowywały względną stabilności. Eurodolar próbował nawet zbudować sobie bazę do ewentualnych wzrostów. W zeszłym tygodniu większość uczestników rynku była skupiona na wystąpieniu szefa FED. Jednak rozczarowanie postawą Bena Bernanke spowodowało, że wzrok inwestorów znów skierował się na Europę.
2012-07-20 08:52 | Eurodolar nadal w konsolidacji |
Telekonferencja w centrum uwagi
Czwartkowa sesja amerykańska nie przyniosła dużo zmian na rynku eurodolara. Notowania odrobiły część spadków powstałych podczas handlu europejskiego, jednak bykom nie udało się powrócić ponad poziom 1,2285. Dziś o poranku cena wspólnej waluty kształtuje się na poziomie 1,2255 dolara, co oznacza, że kurs pary EUR/USD nadal pozostaje w konsolidacji pomiędzy poziomami 1,22 – 1,2315.
2012-07-19 16:10 | 1,23 wciąż za mocne dla byków |
Bezowocne testowanie oporu
Dzisiejsza sesja europejska charakteryzował się sporą zmiennością. Poranek rozpoczął się od mocniejszego ruchu na północ. Strona popytowa, korzystając z lepszych nastrojów jakie panowały wśród inwestorów po dobrej sesji na Wall Street, podjęła próbę sforsowania poziomu oporu na 1,23. Mocne wybicie nie trwało jednak długo i kurs po osiągnięciu poziomu 1,2325 ponownie cofną się do pozycji wyjściowej. Widać było, że kupującym brakuje dodatkowego impulsu, który mógłby napędzić wzrost. W zamian za to na rynku pojawiły się informacje sprzyjające podaży.
2012-07-19 08:58 | Trudności byków z 1,23 |
Podobny scenariusz
Wczorajsza sesja amerykańska na rynku eurodolara miała bardzo zbliżony przebieg do analogicznego okresu z wtorkowego handlu. Po przedpołudniowych głębszych spadkach kurs euro szybko odrobił straty względem dolara i w nocy znów na wykresie pojawiła się wartość 1,23. To już kolejne podejście strony popytowej pod ten ważny opór.
2012-07-18 16:26 | Zamówienia w przemyśle mocno hamują |
Spore wahania głównej pary
Początek środowej sesji na eurodolarze przebiegał spokojnie. Wczorajsze szybkie odrobienie start po przecenie jaką wywołało wystąpienie szefa FED wprawiało inwestorów w dobry nastrój i pomagało notowaniom utrzymać się w okolicy oporu na 1,23. Jednak jeszcze przed godziną 12:00, kiedy rynek zazwyczaj charakteryzuje się ograniczoną zmiennością, notowania mocniej ruszyły na południe. Pogorszenie klimatu inwestycyjnego można przypisać doniesieniom z Hiszpanii. Tamtejszy bank centralny ogłosił, że odsetek „złych kredytów” wzrósł w maju do poziomu 8,95%, czyli najwyżej od 18 lat.
2012-07-18 08:59 | Chwilowe rozczarowanie |
Sporo zmienności na głównej parze
Wczorajsze popołudnie upłynęło inwestorom w atmosferze oczekiwania na wystąpienie szefa FED przed senacką Komisją Bankową. Do tego czasu zmienność na rynku głównej pary była niewielka. Podniosła się jednak wraz z rozpoczęciem wystąpienia. Początkowo wydawać by się mogło, że inwestorzy byli rozczarowani słowami Bena Bernanke, który powtórzył to co w ostatnim czasie w sprawie działań FEDu.