FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

18 styczeń 2025

Puls rynku: Raporty codzienne

2012-04-26 16:09

Mieszane nastroje na rynkach

Eurodolar bez kierunku

Wczorajszy sygnał w postaci możliwości dalszego działania FED w kierunku luzowania polityki pieniężnej nie przełoży się dziś trwale na rynek eurodolara. Na początku dzisiejszej sesji strona popytowa próbowała wykorzystać słowa Bena Bernanke i cena euro podskoczyła do poziomu 1,3264. Również dobry klimat inwestycyjny panujący na europejskich parkietach wspomagał byczą stronę rynku. Jednak, tak jak wspominałem w raporcie porannym impuls z wczorajszej konferencji po posiedzeniu FOMC nie maił trwałego charakteru, bowiem szef FED nie zakomunikował nic nowego w kwestii luzowania.

2012-04-26 08:40

Nic nowego ws. luzowania

Lepsze prognozy, FED gotowy do działania

Pierwsze godziny wczorajszej amerykańskiej sesji na eurodolarze przebiegały pod znakiem podwyższonej aktywności. Kurs po trudnościach z powrotem w okolicę ostatnich maksimów spadł poniżej poziomu 1,32 i zatrzymał się na 1,3180. Chwilę później jednak byki znów podjęły próbę wzrostów. Uspokojenie nastąpiło dopiero w okolicy opublikowania decyzji Federalnego Komitetu Otwartego Rynku ws. stóp procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami amerykańska polityka monetarna pozostała bez zmian, a inwestorzy zaczęli czekać na wystąpienie szefa FED. W między czasie opublikowane zostały projekcje makroekonomiczne dla USA.

2012-04-25 16:11

Eurodolar w zawieszeniu przed posiedzeniem FOMC i konferencją

Rosną oczekiwania ws. QE3

Poranne dobre nastroje panujące wśród inwestorów ukształtowały zachowanie pary EUR/USD na całą dzisiejszą sesję londyńską. Pozytywne nastawienie uczestników rynku wynikało z oczekiwań na dzisiejszą wieczorną decyzję Federalnego Komitetu Otwartego Rynku oraz  przede wszystkim na konferencję prasową z udziałem szefa FED. Wśród części inwestorów panuje bowiem przekonanie, że ostatnie dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki mogą skłonić FED do zasugerowania teraz oraz uruchomienia w najbliższej przyszłości kolejnego programu poluzowania ilościowego.

2012-04-25 08:36

Decyzja FOMC kluczowym wydarzeniem

Inwestorzy w oczekiwaniu

Wczorajsza popołudniowa próba przebicia się przez poziom oporu na 1,32 zakończyła się niepowodzeniem i kurs głównej pary walutowej przeszedł w stan konsolidacji tuz pod tą wartością. Mieszane dane z USA osłabiały amerykańskiego dolara. Niezbyt dobre wyniki mogą bowiem skłaniać część inwestorów do rozbudzania na nowo swoich oczekiwań co do QE3. Trudno jednak wyrokować w tym temacie tylko na podstawie wczorajszych odczytów.

2012-04-24 16:15

Inwestorzy czekają już na FED

Aukcje długu nie zaszkodziły

Przez znaczą większość dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej żadna ze stron rynkowych nie była w stanie zdobyć przewagi. Kurs po nocnym powrocie powyżej poziomu 1,3150 utrzymywał się ponad nim w ciągu dzisiejszego dnia. Próby podejścia pod wyższe wartości szybko jednak były cofane przez sprzedających euro. Bykom brakowało determinacji do mocniejszych ruchów. Czynnikiem, który w dużej mierze ograniczał w ciągu przedpołudnia zmienność na rynkach były aukcje na rynku długu. Po wczorajszych doniesieniach z Holandii dziś inwestorzy uważnie przyglądali się aukcjom obligacji tego kraju. Nie nastąpiła jednak żadna drastyczna zmiana, co uspokoiło nieco nastroje.

2012-04-24 08:50

Rynek długu może dziś przyciągnąć uwagę

Euro odreagowuje

 

Wczorajsza przecena wspólnej waluty, która była pochodną kiepskich odczytów indeksu PMI dla gospodarki Strefy Euro została zatrzymana na przełomie sesji amerykańskiej i europejskiej. Zanim jednak to nastąpiło kurs pary EUR/USD przetestował poziom 1,3107, który stał się intra-dayowym minimum. Po tym jednak w miarę rozkręcania się handlu zza oceanem bycza część rynku zaczęła podejmować coraz śmielsze próby odreagowania.

2012-04-23 16:10

PMI pociągnęły notowania w dół

Inwestorzy czekają na FED

Już od pierwszych chwil europejskiej sesji widać było podwyższony poziom niepewności wśród inwestorów. Czynnikiem, który sprawiał, że chętniej pozbywano się dziś z portfeli inwestycyjnych ryzykowniejszych aktywów, były odczyty indeksu PMI. Pierwsze sygnały do obaw dały odczyty dla poszczególnych krajów. Mieszane wyniki dla Niemiec, gdzie aktywność w przemyśle  spadła do najniższego poziomu od 34 miesięcy, czy silna zniżka wyniku we francuskim sektorze usługowym podbijały napięcie na rynku. Widać to było po mocnej czerwieni w jakiej otworzyły się europejskie parkiety.

2012-04-23 08:50

Indeksy PMI przygrywką przed decyzją FOMC

Wybory we Francji mogą wpływać na nastroje

Piątkowa sesja na eurodolarze pozwoliła bykom na wyprowadzenie kursu do poziomu nowego szczytu na 1,3230. Lepszy nastrój panujący wśród amerykańskich inwestorów sprawił, że bardziej ryzykowne aktywa cieszyły się sporym wzięciem. Elementem, który przyczynił się do poprawy sentymentu globalnego była informacja o wsparciu Międzynarodowego Funduszu Walutowego kwotą 430 mld USD przez państwa G20. To dobry krok w kierunku budowania zapory ogniowej wokół pogrążonych w kryzysie krajów Eurostrefy.

Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice