Puls rynku: Raporty codzienne
2012-01-23 08:54 | Tydzień ważnych spotkań |
Brak porozumienia w Grecji może straszyć w tym tygodniu
Końcówka piątkowej sesji amerykańskiej przynosiła na eurodolarze częściową realizację zysków. Kurs po wcześniejszym odbiciu się od wsparcia na 1,29 tym razem przebił się niżej i dotarł do poziomu 1,2855. Na początku poniedziałkowego handlu na Starym Kontynencie cena wspólnej waluty oscyluje trochę wyżej, na poziomie 1,2885. Jednak jak na razie żadna ze stron rynkowych nie wykazuje większej aktywności.
2012-01-20 08:54 | Czy 1,30 powstrzyma byki? |
Eurodolar najwyżej od początku roku
To co nie udało się wczoraj inwestorom z Europy zrobione zostało przez ich kolegów zza oceanu. Mowa tu o zdecydowanym przebiciu się przez kurs eurodolara powyżej poziomu 1,29 i dotarciu na początku piątkowej sesji blisko poziomu 1,30. Bykom z USA pomagały zapewne dobre dane z rynku pracy gdzie mocno, bo o 50 tys. spadła liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wynik 352 tys. był najlepszym od kwietnia 2008 roku.
2012-01-19 09:04 | Eurodolar nieco ponad linią trendu spadkowego |
Stabilny początek
Wczorajszy przełom sesji europejskiej i amerykańskiej przyniósł chwilowe zatrzymanie wzrostów na eurodolarze. Jednak w miarę rozkręcania się handlu zza oceanem kurs głównej pary walutowej znów ochoczo ruszył do góry. Dobre nastroje na Wall Street podtrzymywały ogólny optymizm inwestorów, co sprzyjało zakupom bardziej ryzykownym aktywów. W efekcie podczas nocnych notowań cena wspólnej waluty podskoczyła blisko poziomu oporu na 1,2880 i tam konsoliduje się na początku czwartkowej sesji.
2012-01-18 16:07 | Tempo wzrostu optymizmu nieco wyhamowało |
Kłopoty z odejściem od 1,28
Środowe notowania eurodolar rozpoczął od sporej zmienności. Kurs wahał się pomiędzy oporem na 1,28, a dziennym minimum ustalonym na poziomie 1,2733. Szarpany handle był wynikiem ścierania się kilku istotnych czynników. Za stroną popytową stanęły dziś rano doniesienia prasowe o możliwości zmiany stanowiska EBC ws. dodruku pieniądza oraz propozycja MFW o rozszerzeniu do 1 bln USD zdolności pożyczkowych funduszu, by w ten sposób zabezpieczyć globalną gospodarkę przed kryzysem. Te wiadomości w pierwszej części dzisiejszej sesji pozytywnie wpływały na notowanie eurodolara. Przeciwwagą dla tych informacji były opublikowane przez Bank Światowy prognozy dla globalnej gospodarki.
2012-01-18 08:58 | Czy EBC mięknie ws. dodruku pieniądza |
Huśtawka na eurodolarze
Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła nam dalsze pogłębienie spadków na eurodolarze. Kurs pary EUR/USD spadł do poziomu 1,2710 i przez dłuższy czas nie mógł skutecznie się od niego odsunąć. Dopiero w sesji azjatyckiej byki podjęły próbę ponownego podejścia pod poziom 1,28, co w dużej mierze im się udało. Zabrakło jednak sił by spróbować chociażby kolejnego testu tego oporu i dziś na początku notowań europejskich kurs głównej pary utrzymuje się na poziomie 1,2770.
2012-01-17 16:28 | Dług sprzedany, optymizm nadal w przewadze |
Lepsze dane wspomagają nastroje
Wczorajsza wieczorna obniżka ratingu Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej nie miał dziś żadnego wpływu na zachowanie inwestorów. Przewaga dobrych nastrojów, które pojawiły się w nocy po publikacji lepszych odczytów makroekonomicznych z Chin pozwoliły kupującym dyktować warunki w pierwszej części sesji europejskiej. Po przebiciu się ponad poziom 1,27 kurs eurodolara szybko zmierzał w kierunku poziomu 1,28.
2012-01-17 09:00 | S&P idzie za ciosem, rynki nadal optymistyczne |
EFSF traci najwyższy rating
Wczorajsze popołudnie nie przyniosło nam dużych zmian na rynku eurodolara. Brak inwestorów ze Stanów Zjednoczonych przyczynił się do tego, że notowania przebiegały bardzo płasko w okolicy poziomu 1,2660. Brak ten spowodował również, że na wycenę euro nie wpłynęło wystąpienie szefa Europejskiego Banku Centralnego, który uważa, że należy z większym dystansem podchodzić do ocen wiarygodności kredytowej wystawianych przez agencje.
2012-01-16 16:32 | Po burzliwym piątku spokojny poniedziałek |
Eurodolar w marazmie
Podczas poniedziałkowych notowań tylko pierwsze godziny charakteryzowały się większą zmiennością. Kurs głównej pary walutowej oddalał się od tegorocznych minimów zbliżając się do okolic wartości 1,27. Postawa taka mogła wynikać po części z chęci odreagowania piątkowych spadków związanych z zawirowaniami wokół ratingów krajów Strefy Euro jak i spekulacji, że na rynku wtórnym EBC skupuje włoskie obligacje.