FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

25 styczeń 2021

Puls rynku

2014-06-30 09:30

Czekamy na dane o inflacji

Raporty codzienne

Eurodolar blisko 1,3650

Początek dzisiejszej na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty kursu tej pary. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3647. Na gruncie analizy techniczne najbliższym wsparciem jest linia trendu wzrostowego poprowadzona od 16 czerwca tego roku. Oporem są maksima z 6 czerwca na poziomie 1,3677. 

Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Ze Strefy Euro pojawią się dane dotyczące podaży pieniądza M3 oraz dynamika inflacji HICP. Z kolei zza oceanu ukażą się: indeks Chicago PMI oraz indeks podpisanych umów kupna domów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na odczyt o inflacji ze Strefy Euro (godz.11:00). Piątkowe lepsze od prognoz odczyty z Niemiec dają nadzieje na lepszy odczyt z całego Eurolandu, a to z pewnością pomogłoby wspólnej walucie w umocnieniu, przynajmniej na jakiś czas.

Już dziś rano poznaliśmy odczyt dotyczący sprzedaży detalicznej w Niemczech, po uwzględnieniu czynników sezonowych, spadła ona w maju o 0,6 proc. m/m. Dane rozczarowały, gdyż rynek spodziewał się odczytu na poziomie 0,7 proc. Wartość poprzednia wynosiła - 1,5 proc,. Odczyt w ujęciu rocznym również rozczarował, 1,9 proc. wobec prognozy na poziomie 2,8 proc. i wartości poprzedniej 3,2 proc. Dane te nieco osłabiły wspólną walutę, która teraz jednak odrabia straty.

 

Złoty lekko zyskuje

Ostatnie kilka godzin handlu na złotym to lekkie umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0432 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1557 PLN. Dziś mamy jeden odczyt z naszego kraju - saldo rachunku bieżącego, jednak w kontekście wartości złotego ważniejsze będzie to, co będzie działo się na innych rynkach oraz czy pojawią się jakieś doniesienia w sprawie „afery taśmowej”.

 

Michał Palenciuk

FMCM

Eurodolar nadal w górę -->
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice