FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

16 lipiec 2024

Puls rynku

2014-07-08 16:00

Złoty zyskuje na sennym rynku

Raporty codzienne

Mała zmienność na EUR/USD

 

Za nami spokojna sesja na rynku walutowym, handel na głównej parze toczył się dziś w okolicach poziomu 1,36 (przy bardzo małej zmienności kursu). Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3600. 

Podczas tej sesji nie mieliśmy również znaczących figur makroekonomicznych. Z istotniejszych wydarzeń poznaliśmy rano dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego z Niemiec, jednak nie miały one większego wpływu na wartość tej pary.  Dziś warto jeszcze zwrócić uwagę na dane dotyczące kredytu konsumenckiego w USA oraz wystąpienia publiczne przedstawicieli FED (Narayana Kocherlakota i Jeffrey Lacker).

Kolejne sesje powinny przynieść już więcej emocji i nieco więcej zmienności, jednak i po nich nie należy oczekiwać większego przełomu. Na tym polu jutro czeka nas protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, z kolei w czwartek (jak co tydzień) poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, a w piątek czekają nas odczyty dotyczące inflacji konsumenckiej z Niemiec.

Na gruncie analizy technicznej ważnym wsparciem jest poziom 1,3575, po którego przełamaniu możliwe byłoby zejście do poziomu 1,3540, oporem są okolice 1,3650.

 

Złoty mocniejszy

Dzisiejsza sesja, pomimo małej liczby impulsów to umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0401 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1364 PLN. Dzisiejsze dobre zachowanie złotego można połączyć z naszym rynkiem obligacji, gdzie w przypadku 10-letnich papierów dłużnych rentowność dziś spada i znajduje się obecnie na najniższym poziomie od ponad roku i wynosi 3,39 proc.

 

 

Michał Palenciuk

FMCM

Wyczekiwanie na dalsze impulsy -->
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice