FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

16 lipiec 2024

Puls rynku

2012-06-14 11:04

Nowy mistrz w sprincie do sukcesu na NewConnect

Rynek NewConnect

Produkująca nowoczesne systemy kominowe spółka Presto chce w II kwartale zadebiutować na NewConnect. Debiut był poprzedzony prywatną emisją akcji. Ze sprzedaży papierów firma pozyskała 600 tys.  zł. Wyda je na rozwój zaplecza technologicznego i zwiększenie swojego udziału w rynku. Nowe akcje będą stanowiły niemal 12proc. podwyższonego kapitału.

Presto działa od ośmiu lat, początkowo jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością od maja b.r. już jako spółka akcyjna. Zarówno pod względem rodzaju, jak i parametrów technicznych oferta spółki spełnia wymagania wszystkich urządzeń grzewczych dla budownictwa mieszkaniowego dostępnych na polskim rynku. Ich konstrukcja oparta jest na rurze z ceramiki szamotowej obudowanej pustakiem keramzytobetonowym. Montowane z seryjnie produkowanych, prefabrykowanych, dokładnie do siebie dopasowanych elementów, charakteryzują się prostym i szybkim montażem. Każdy model komina, jako system jest zgodny z polskimi i europejskimi normami i w całości oznakowany jest symbolem CE. Do tej pory spółka zdobyła 20% udział w segmencie firm kompletujących systemy kominowe.

„Zakładamy osiąganie systematycznego wzrostu przychodów, co umocni naszą pozycję na rynku producentów ceramicznych systemów kominowych. Planujemy zwiększenie sprzedaży systemów kominowych (Presto SPS i Presto SPS-K) do nowoczesnych urządzeń grzewczych jakimi są gazowe kotły kondensacyjne. Obecnie mają one najmniejszy udział w naszej strukturze sprzedaży.” – wyjaśnia prezes zarządu spółki, pan Krzystof Sowiński.

Kierowana przez niego firma osiągnęła w 2011 r. 11,5 mln zł przychodów wobec 10,3 mln zł rok wcześniej. Na poziomie netto Presto S.A. zarobiła  0,5 mln zł. W 2010 r. było to 0,2 mln zł. Długoterminowym celem spółki, jak zapowiada Sowiński, jest poprawa rentowności netto do niemal 8 proc. (w 2011 r. było to 4,6 proc.) – Sądzę, że ten cel zrealizujemy do 2015 r. – deklaruje Sowiński. Do tego czasu, twierdzi prezes, sprzedaż spółki może się powiększyć ponad 15 proc.

Dane o inflacji w Strefie Euro -->
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice